Problemy z kręgosłupem

Kręgosłup człowieka jest kolumną kości (kręgów) podpieraną razem przez mięśnie, ścięgna oraz więzadła a usytuowanie kręgów względem siebie regulowane jest przez dyski amortyzujące. Problem w każdym odcinku kręgosłupa może stanowić powód bólu pleców. Dla pewnych osób ból pleców jest po prostu niedogodnością. Są jednak też takie przypadki kiedy ból jest przejmujący i wykluczający z normalnego życia.

Większa część bólów kręgosłupa – nawet silnego bólu pleców – ustępuje sama w ciągu czterech do sześciu tygodni. Chirurgia jest rzadko konieczna w leczeniu bólu pleców i jest ogólnie korzysta się z niej jedynie w ostateczności.

 https://fala-uderzeniowa-krakow.pl/cennik/ 

Częstą przyczyną bólu pleców jest uszkodzenie mięśni (zapalenie) bądź więzadeł (zwichnięcie, skręcenie, zwyrodnienia). Zapalenia i skręcenia mogą zaistnieć z wielu przyczyn, w tym niewłaściwego dźwigania, nieprawidłowej postawy i braku regularnych ćwiczeń. Nadwaga może podwyższyć ryzyko wystąpienia naprężeń i skręceń kręgosłupa.

Ból pleców może także wynikać z bardziej poważnych urazów, takich jak złamanie kręgu lub zerwanie dysku. 

Możliwe przyczyny bólu pleców to:

Przepuklina dysku, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, otyłość,  infekcja nerek (odmiedniczkowe zapalenie nerek), choroba zwyrodnieniowa stawów, 

zapalenie kości i szpiku, zła postawa, reumatoidalne zapalenie stawów, zwężenie kanału kręgowego, choroba Pageta kości, osteoporoza, złamanie kręgosłupa, skręcenia i odkształcenia, Zwężenie kanału kręgowego.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *