O wyboru koloru podkładu do twarzy

Wim Hof

Wskazówki dotyczące makijażu brwi

Makijaż brwi stanowi dla ciebie nieznany obszar  i masz wrażenie, że nigdy nie nauczysz się go poprawnie wykonywać? Miast od razu zakładać swoją porażkę, rozpocznij ćwiczyć, bo to właśnie praktyka tworzy specjalistę. A ten rodzaj makijażu tylko na pierwszy rzut oka wygląda na niełatwy. W rzeczywistości, gdy już opanujesz pewne podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu ledwie kilku minut – i to nawet w czasie podróży pociągiem do pracy.

Daj sobie wszelako trochę czasu na owe szkolenia. Jeżeli trzymasz pomadę bądź cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej robić sobie nimi makijażu, gdy za kilka minut musisz wyjść do pracy lub na zakupy. Wyselekcjonuj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtedy usiądź na spokojnie przed lustrem i sprawdź, jakie wrażenie robią twoje brwi, gdy są pomalowane. Musisz wyszkolić się podkreślać ich naturalny zarys i generalny wygląd. Jeśli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, kształt twojej twarzy z razu ulegnie poprawie, a spojrzenie nabierze wyrazistej głębi.

Istnieją przeróżne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – ale nim rozpoczniesz nabywanie i testowanie owych wszystkich wyrobów, winnaś sięgnąć raczej po podstawowe akcesorium, jakim jest zwyczajna prosta szczoteczka do brwi. Zacznij ją po prostu ujarzmiać. Na malowanie nadejdzie jeszcze czas, a na początku spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je codziennie czesać. Możesz również nakładać na brwi małą ilość specjalnego żelu lub zwykłej wazeliny i dopiero wtenczas zaczesywać je w stronę ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast kierować ku górze. Dzięki temu zyskają one bardziej naturalny wygląd.

Technik robienia makijażu brwi jest zaś tak dużo. Ciężko powiedzieć, która z nich byłaby dla ciebie najwłaściwsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu wypróbować na sobie i stwierdzić, jaka technika jest dla ciebie najwłaściwsza. Przetestuj też różne kosmetyki do brwi i nie limituj się wyłącznie do klasycznej kredki. Przypuszczalnie znacznie lepszy rezultat osiągniesz w momencie, gdy pokryjesz włoski pomadą w ciemniejszym kolorze.

Kolor

Jednym z istotniejszych błędów w kwestii makijażu jest stosowanie podkładu o niedostosowanej do cery barwie. Zamierzając otrzymać jak najbardziej naturalny rezultat, należy dużą wagę przyłożyć do wyboru właściwego odcienia fluidu. Popatrzmy, jakie mamy opcje do wyboru.  Następnie zastosujmy się do poniższych rad, by sięgnąć po artykuł, który odpowiednio zadziała na naszą urodę.

Zanim jednakże zaczniemy swoje poszukiwania, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej skórze i spróbujmy samemu ustalić jej ogólny rodzaj. Wyróżniamy trzy podstawowe typy skóry. Są to:cera sucha, tłusta i mieszana. Istnieją specjalne podkłady do twarzy dostosowujące się do każdej z nich, ale zanim z któregoś z nich skorzystamy, nieodzownie uprzednio sprawdźmy jego kolor. Kolorowe kosmetyki występują niejednokrotnie w różnych tonacjach. Przeważnie otrzymujemy ich kilka bądź kilkanaście do wyboru, stąd każdemu kolorowi musimy przyjrzeć się z bliska, a potem wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej cery. Następnie powinnaś przetestować wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednak na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnyśmy go sprawdzać na skórze dłoni. Jeśli jednak już musimy to zrobić, ponieważ udałyśmy się do drogerii w pełnym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, ażeby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Bardzo dobrze jest weryfikować podkład poprzez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy sprawdzimy, czy harmonizuje on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom barwy podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją także pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych potrafią skutecznie radzić sobie z ukrywaniem małych i dużych przebarwień. Na ogół mają one żółtą tonację. Znakomicie maskują zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeśli takich niedoskonałości mamy sporo na twarzy, unikajmy podkładów o różowym zabarwieniu, ponieważ one jedynie uwydatnią defekty naszej cery.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *