Lawenda – cudowna roślina

 Co sprawiło, iż lawenda stała się tak popularna na całym świecie?
Lawenda to przede wszystkim wspaniałe kwiaty, będące źródłem wartościowych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą dobrze wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?
Lawenda, jako flora lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z lawendy mogą korzystać te osoby, które poszukują naturalnego sposobu na uspokojenie, tudzież ci, którym życie utrudniają bolesne skurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem stosowany przy problemach ze skórą.

Kwiaty na urodziny

Warto też pamiętać, iż lawenda może się znakomicie sprawdzić jako przyprawa. Jej liście są doskonałym dodatkiem do posiłków z mięs, ich obecność nierzadko uwzględniają również przepisy na zupy i potrawy z rybą w roli głównej. Liście lawendy można też dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smaczniejsze i zdrowsze.
Lawenda jest jedną z popularniejszych roślin wywodzących się z rejonu Morza Śródziemnego. Dzisiaj jej uprawy napotkać można w niemalże całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła olbrzymią popularność jako flora lecznicza.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *