Montaż gontów – przygotowanie dachu

Jeśli używasz tych samych desek dachowych bez ich wymiany, naprawdę powinieneś sprawdzić każdą z nich, aby upewnić się, iż żadna z nich nie wymaga wymiany. Upewnij się, iż wszystkie są dobrze przymocowane, żeby zapobiec uszkodzeniu okładziny lub gontów. Musisz również upewnić się, że nie ma żadnych śmieci, ponieważ to jednocześnie może spowodować uszkodzenie nowego dachu. Upewnij się, że z dachu nie wystają żadne gwoździe ani inne przedmioty.

Odwiedź stronę WWW:  http://festal.pl/dachowka/malowanie-dachowki/.

Zainstalować okapnik wokół końców okapów dachu. Pamiętaj, żeby używać ocynkowanych gwoździ, by nie rdzewiały podczas deszczu. Dodając krawędź okapnika do górnej części dachu, zainstaluj w ten jedyny sposób, ale żeby była skuteczna, musi ona przychodzić na pozostałą krawędź okapnika. Jeśli chcesz wykonać jakiekolwiek połączenia, albowiem długość okapnika nie jest dość długa, by zmieścić się na całej długości okapu, po prostu nałóż na siebie dwa elementy i zgnij aluminium na miejsce.

Nałóż filc na kilka cali i całkowicie zakryj jedną stronę dachu. Aby zainstalować wywietrznik dachowy w tym miejscu, należy wyciąć niewielką część dachu po obu stronach szczytu, praktycznie na całej długości dachu. Teraz przykryj pozostałą stronę dachu filcem, a także zakryj utworzony przez ciebie otwór wentylacyjny. To zostanie przycięte później. Zakończyłeś już przygotowanie dachu przed zamontowaniem gontów dachowych i jesteś gotowy do pokrycia dachu gontem.

Montaż gontów może być trudnym zadaniem oraz nie należy go podejmować, jeżeli nie wiesz, co robisz. Znaczące jest, by upewnić się, że wykonałeś odpowiednie przygotowanie dachu przed zainstalowaniem gontów dachowych, w innym razie ryzykujesz integralność nowego dachu. Źle przygotowany dach może szybko doprowadzić do dziur i pęknięć, które z kolei doprowadzą do nieszczelnego dachu. Oczywiście pierwszą częścią przygotowania dachu przed montażem gontów jest zerwanie ładowni lub uszkodzonych gontów, które wymieniasz. Chociaż możliwe jest pozostawienie ich włączonych, jeśli wykazują jakiekolwiek oznaki uszkodzenia lub zużycia, należy je wymienić, gdy tylko jest toż możliwe.

Dekarstwo to szczególne zajęcie, które specjalizuje się w montażu pokryć dachowych a także  restauracji pokryć dachów.

Praca ta polega na zadbaniu o atrakcyjny wygląd dachów, a również zapewnieniu ochrony przed żywioły i pogoda przyrostowa. 

Obecnie w Polsce odnawia sie wiele domów i jest zapotrzebowanie na prace dekarzy.

Szczególne warunki, w których te specjalizują się rzemieślnicy i kobiety wykonują pokrycia dachowe, a gonty spełniają określone przepisy budowlane oraz przeciwpożarowe i standardy architektoniczne krajów, miast lub województw, w których praca jest wykonywana.

Co więcej, nauka dekarstwa, podobnie jak praca rzemieślnicza elektryków i hydraulików, wymaga

konkretna wiedza i umiejętności, które wymagają być przeprowadzone i wypełnione poprawnie, w innym razie

dachy mogą być zagrożenie dla osób przebywających w domu. Naprawianie dziur i popękanego drewna przed odpowiednim przykryciem dachu dachówką gontową jest tegoż przypadkiem.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *