Jak oszacować koszt zbudowania domu?

Istnieje mnóstwo czynników, które działają na koszty budowy domu, a oszacowanie kosztów może być niełatwym zadaniem.

Najszybszym sposobem oszacowania kosztów budowy domu jest znalezienie podobnych domów w okolicy, które posiadają taki sam ogólny wygląd i rozmiar jak ten, który chcesz zbudować. Następnie weź cenę sprzedaży pomniejszoną o koszt gruntu, a otrzymasz zgrubne i szybkie oszacowanie kosztów budowy. Nie jest toż niewątpliwie nauka ścisła, ale przestrzegając tej podstawowej zasady, będziesz w stanie uzyskać przybliżone oszacowanie.

Jeśli dom, z którym porównujesz, został zbudowany kilka lat temu, to powinieneś uwzględnić koszt aprecjacji ze względu na wzrost kosztów robocizny i materiałów o 2 do 5% w skali roku.

Na koszty budowy domu również wpływa charakterystyka wnętrza domu. Załóżmy że chcesz całkowicie umeblowaną piwnicę i dom, to już zrobi olbrzymią różnicę.. Należy to ująć w kosztorysie.

Możesz samemu policzyć koszt wszystkich materiałów i elementów np.: kleje Loctite – jeżeli chcesz ich użyć, cegły, deski, okna itp.

Innym sposobem jest skorzystanie z usłudze firmy budowlanej. Jeśli wskażesz im typ domu, który Cię interesuje, powinni być w stanie szybko oszacować. Zwykle, ze względu na naukę i doświadczenie, ich oszacowanie może być niezmiernie podobne do rzeczywistego kosztu budowy.

A jeśli dom, który planujesz zbudować, różni się od owego, jaki jest wzniesiony w Twojej okolicy? Tutaj jest wskazówka. Przejdź do trybu online i wpisz terminy plany domów bądź plany domów. Znajdziesz wiele witryn, które oferują tysiące planów domów. Możesz wyszukiwać według typu, rozmiaru, liczby pokoi itp., A za małą cenę możesz pobrać plan. Następnie poproś przyjazną firmę budowlaną o wycenę.

Jeszcze innym sposobem jest użycie zestawów do budowy domu. Ponownie przejdź do trybu online i wpisz zestawy do budowy domu. Istnieje dużo firm oferujących zestawy do budowy domu, które zawierają wszystko (z wyjątkiem robocizny), czego potrzebujesz do budowy domu. Następnie poproś firmę budowlaną o wycenę kosztów robocizny. Koszty robocizny stanowią znaczną część kosztów budowy naszego domu, a jeżeli jesteś doświadczenie, użycie zestawu do budowy domu oraz samodzielne zbudowanie go może znacznie obniżyć oszacowanie.

Bez powodu na to, jak precyzyjny lub zorientowany na szczegóły jesteś na etapach planowania, musisz pamiętać, że może dotrzeć do nieoczekiwanego przekroczenia kosztów. Bezpieczną praktyką jest odłożenie około 10 albo choćby 15% na nieprzewidziane wydatki, by mieć pewność, iż masz pieniądze na pokrycie wszelkich przekroczeń.

Koszty budowy domu niejednokrotnie mogą być niezmiernie trudne do ustalenia. Ale jeśli zastosujesz niektóre z opisanych powyżej metod, będąc delikatnymi i zorientowanymi na szczegóły, będziesz w bycie nader dokładnie oszacować koszty budowy naszego domu.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *