Pozycjonowanie stron WWW

Pozycjonowanie to zwrot, który od długiego czasu wymieniany jest nader często. Dotyczy on zwykle pozycjonowania witryn WWW w najpopularniejszej wyszukiwarce która jest zarazem najpopularniejszą stroną internetową na świecie – Google.

Skąd ta gigantyczna popularność Google? Mianowicie z powodu komfortu i skuteczności. Net to miliardy url-i czyli adresów stron, na których przechowywane są gigantyczne ilości informacji w postaci tekstów, zdjęć, filmów, plików audio. Dzięki Google można błyskawicznie i w prosty sposób odnaleźć potrzebne treści czy materiały. I do tego Google oferuje nader trafne wyniki. Prawdopodobnie właśnie ta jakość wyników sprawiła, że wyszukiwarka Google pokonała pozostałe wyszukiwarki, które przecież już funkcjonowały. Przed erą Google królowały w sieci portale, czyli takie bardziej rozbudowane katalogi. Wymagały trochę więcej inwencji, jeżeli chodzi o wyszukiwanie informacji, trochę bardziej podpowiadały witryny z danej dziedziny.

Wyszukiwarka Google wytwarza największy ruch w necie. Jest to ruch o wysokiej jakości – to znaczy, że z wyszukiwarki na naszą stronę wchodzą internauci zainteresowani tym co w witrynie prezentujemy.

Jeśli sprzedajesz w sklepie internetowym na przykład opony i będziesz na tą frazę w pierwszej trójce w wynikach wyszukiwania Google to możesz oczekiwać dużej sprzedaży- o ile z twoim sklepem jest wszystko w porządku, przykładowo masz dopracowane kwestie UX a mechanizmy potrzebne do zrealizowania sprzedaży funkcjonują prawidłowo.

Wydaje się, że w dużej większości branż to właśnie wysokie pozycje na pierwszej stronie w Google dają najlepsze rezultaty. Oczywiście są takie branże, gdzie może zdarzyć się, że na przykład promocja na Facebooku czy Instagramie przewyższa skutecznością inne formy promocji. Jednakże to Google wiedzie prym, jeżeli chodzi o efektywność marketingową. Stąd pozycjonowanie stron internetowych to tak istotna a przez to popularna usługa. Wysokie pozycje często są główną przyczyna funkcjonowania biznesu.

Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarce Google?

Pozycjonowanie stron WWW w wyszukiwarce Google to całokształt działań zmierzających do osiągnięcia jak najwyższych miejsc pod kątem wybranej frazy. Działania te dzieli się na on-site – czyli te dotyczące samej witryny, która ma być pozycjonowana oraz off-site – działania poza stroną.

 

 

 

Jeżeli chodzi o działania on-site to tutaj trzeba wymienić: optymalizacja kodu i treści pod kątem fraz a także działania UX które wpływa na czas przebywania internautów na stronie co jest jednym z czynników rankingowych.

 

 

 

Off-site to przede wszystkim budowa profilu odsyłaczy prowadzących do witryny. Odnośniki są bowiem od początku jednym z najistotniejszych faktorów rankingowych wyszukiwarki Google.

 

 

 

 

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *