Kwiaty w koszach i donicach

 

Kosze na kwiaty to zdecydowanie znakomita ozdoba naszych tarasów i balkonów. Wiszące donice- wypełnione kwiatami przydają tarasowi klimatyczny wygląd a dodatkowo umożliwiają uprawę roślin nawet w niedostępnych miejscach. 

Podwieszane na ścianach ozdobne kosze lub ceramiczne donice są rewelacyjnym dopełnieniem koncepcji naszego ogrodu lub altanki. Skupiają na sobie uwagę i stanowią barwne akcenty otoczenia. Rozlokowane na murach rozbijają monotonię i rozjaśniają fasadę budynku. Na rynku istnieje ogromny wybór tego typu ozdób. Producenci prześcigają się w projektowaniu nowych, coraz ciekawszych wzorów. Najczęściej zaraz na wiosnę w koszach wysadzane są petunie albo inne barwne kwiaty, które długo mogą sycić nasze oczy. Niektóre z roślin można uprawiać do późnej jesieni. Te wytrzymałe na mróz wytrzymują niskie temperatury i zachwycają swoimi kolorami. 

Planując zakup kosza albo donicy, należy wziąć pod uwagę na jakiej wysokości chcemy ozdobę powiesić i dobrać odpowiednie kwiaty. Zawieszone wysoko, najlepiej obsadzić roślinami zwisającymi, natomiast donice stojące świetnie wyeksponują niskie kwiaty i pnącza. Ozdabiając nawet mały ogródek, barwnymi donicami możemy zapewnić sobie kolejne miejsca do upraw. Donice postawione przy wejściu do domu tworzą ozdobny i przytulny akcent. 

Ważną kwestią jest by w czasie upałów rośliny w koszach i donicach podlewać nawet dwa razy dziennie. Warto również do ziemi dodać jakiegoś materiału organicznego, kory, kompostu czy keramzytu, które na dłużej utrzymają wilgoć podłoża. 

Warto zainteresować się donicami lechuza.  

Donice lechuza

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *