Miejsc w których udostępnia się sanitariaty dla ogółu jest coraz więcej

Miejsc w których udostępnia się sanitariaty dla ogółu jest coraz więcej. Są to kina, teatry, kluby, puby, restauracje, ale także stacje benzynowe, na których to jeszcze w latach 90-tych WC wcale nie było standardem.

Coraz lepsza jakość infrastruktury publicznej w naszym kraju nie omija również toalet publicznych. Oczywiście i w tej dziedzinie jak nieomal w każdej dziedzinie są różne standardy. Aczkolwiek jeżeli chodzi o standard higieny w takich miejscach, w porównaniu do choćby lat 80-tych zeszłego stulecia stan zmienił się radykalnie na korzyść. Wpływ ma na to przede wszystkim konkurencja na rynku i też to że prywatna właściciele dbają o swoją własność a to co pozostało publiczne jest poddane publicznej ocenie.

Poziom czystości konkretnego sanitariatu jest zależna nade wszystko od wagi jaką do zachowania porządku przywiązuje właściciel tego konkretnego miejsca. Ubikacja zaniedbana może skutecznie zniechęcić klientów do następnych odwiedzin i po prostu niedobrze świadczy o właścicielu.

W miejscach publicznych można spotkać często sanitariaty na bardzo wysokim poziomie, i to zarówno pod kątem higieny, wyposażenia jak i całego designu.

WC w miejscach publicznych, takich jak choćby stacje benzynowe, kina, galerie handlowe są bardzo często eksploatowane bardzo intensywnie, zatem służby odpowiedzialne za utrzymanie higieny winny każdego dnia doprowadzać te pomieszczenia do porządku. Niedbalstwo jednego dnia widać w takim miejscu bardzo wyraźnie.

Standardowe wyposażenie toalety publicznej to tak oczywiste elementy jak umywalki, muszle klozetowe, pisuary, podajniki ręczników, dozowniki mydła w płynie, suszarki do rąk.

Różnorakie standardy wyposażenia toalet publicznych na przykładzie suszarek do rąk

Suszarki do rąk to bardzo przydatne urządzenie pozwalające na higieniczne osuszenie rąk. Suszenie polega na oddziaływaniu odpowiednio mocnego strumienia ciepłego powietrza. Uruchomienie odbywa się częstokroć na zasadzie fotokomórki – należy ustawić dłonie w prawidłowym miejscu. Bywają również włączniki na guzik. Modeli suszarek do rąk jest bardzo mnogo, większość działa jednak w podobny sposób – tzn.: jest jeden wylot powietrza. Spotkać można również tak zwane suszarki kieszeniowe, gdzie powietrze jest kierowane na ręce z dwóch stron.


suszarki do rąk plastikowe


Jak prawdopodobnie we większości typów urządzeń nabyć można suszarki z trochę gorszych budulców, często plastikowe, mniej odporne na zużycie jak i te wykonane z materiałów mocniejszych przykładowo z obudową z metalu.

Author: admin