Styl

Moda kołem się toczy, to jasne. Fasony pojawiają się, odchodzą i znowu powracają po paru latach.

Dekada lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia to, jeżeli chodzi o spodnie moda na tzw.: dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na nie powróciła w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Znowu ostatnio gdzieniegdzie widać ten krój.

W szóstej dekadzie ubiegłego wieku modne były bardzo ciasne i nieco zbyt krótkie spodnie. Ta tendencja znowu była popularna w ostatnich latach. Stanowiła część stylu tytułowanego slim, charakteryzującego się również obcisłymi marynarkami.

W czwartej dekadzie zeszłego wieku popularne były bardzo szerokie marynarki i wielce obfite – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tego trendu były garnitury w osiemdziesiątych latach ubiegłego wieku i w kolejnej dekadzie. Natomiast spodnie typu jeans to w latach dziewięćdziesiątych wspomniane wyżej dzwony.

Lata czterdzieste ubiegłego wieku to, w temacie fryzur męskich moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Rzeczona moda powróciła powtórnie w latach dziewięćdziesiątych i niedawno, słowem na początku lat dwudziestych dwudziestego pierwszego wieku znów widać ten trend.

https://dantex-moda.pl

 

 

Author: admin